Cory Henry - spev, orgán, klávesy

Nicholas Semrad - klávesy

Taron Lockett - bicie

Sharay Reed - basa

Adam Agati - gitara

Denise Stoudmire - backround vokály 1

Tiffany Stevenson - backround vokály 2

 

Cory Henry & The Funk Apostles

USA

Gospel a groove, funk a jazz. Cory Henry & The Funk Apostles je momentálne tou najvychytenejšou americkou koncertnou jazzfunkovou kapelou. Kapelník Cory Henry je talentovaný multiinštrumentalista, na orgáne značky Hammond je ale priam geniálny. Už teraz ho spomínajú medzi najlepšími hráčmi všetkých čias. V novej kapele sa predstaví aj ako fantastický spevák.

Cory Henry získal dve ocenenia Grammy ako zakladateľ legendárnych Snarky Puppy. Slávny americký hráč na hammondoch začínal v kapele Kennyho Garretta ako devätnásťročný, predtým sa stihol presláviť ako zázračné dieťa gospelu, soulu, a jazzu. Okrem Snarky Puppy vystupoval aj s hviezdami ako Robert Glasper, Bruce Springsteen, The Roots, Michael McDonald, Boyz 2 Men, či NAS. 

V Bratislave koncertoval na jarných jazzákoch v roku 2016, v rámci šnúry k druhému sólovému albumu “Revival”. Jeho návrat na náš festival bude fantastickým jazzfunkovým zážitkom. V kapele The Funk Apostles hrá aj geniálny bubeník Taron Lockett, ktorý ho sprevádzal na jeho zatiaľ jedinom bratislavskom koncerte.

Talent, energia, číra radosť z hudby. Členmi skupiny sú gitarista Adam Agati (hrával s menami ako Marcus Miller, Diane Reeves, Ludacris, Angie Stone), klávesák Nick Semrad (Lauryn Hill, Talib Kweli, Bilal), basgitarista Sharay Reed (Ramsey Lewis, Aretha Franklin, Boys II Men), a bubeník Taron Lockett (Prince, Erykah Badu).