Connie Han

USA

Connie Han - klavír
Ivan Taylor - kontrabas
Bill Wysaske - bicie

23-ročná klaviristka svojim talentom valcuje celý svet. Je na ceste ku hviezdam - už dnes patrí do veľmi úzkej skupiny ľudí s oficiálnou nálepkou "Steinway Artist" . Na našom festivale sa aktuálny jazzový fenomén predstaví v sprievode kontrabasu a bicích - v klasickom jazzovom triu s moderným zvukom

Klaviristka a hudobná provokatérka Connie Han pôvodom z Los Angeles na svojom debutovom albume “Crime Zones” vytvorila originálnu, výbušnú zmes moderného a tradičného jazzu. V nadšených recenziách ju adorovali The New York Times, Jazziz Magazine, aj Downbeat Magazine.

Podľa časopisu Downbeat Connie Han napriek svojmu veku je technicky už dokonalá, je na úrovni majstrovstva hviezdnych post-bopových pianistov. The New York Times ju opisuje ako vzácnu hudobníčku s fantastickými technickými zručnosťami, širokou historickou znalosťou, a dostatočnou originalitou aby napísala hudbu, ktorá vás absolútne pohltí.

Connie Han svojou ohnivou hrou vzdáva hold legendám ako McCoy Tyner, Chick Corea, a Kenny Kirkland. Na albume hrá aj na Fender Rhodes, a prezentuje sa aj ako skladateľka a aranžérka.

Spoluautorom väčšiny jej skladieb je bubeník Bill Wysaske, ktorý s ňou vystúpi aj na našom festivale. Wysaske hrával s hviezdami ako Michael Bublé, Christian McBride, Randy Brecker, či David Foster. Trio doplní basák Ivan Taylor, spoluráč velikánov ako Wynton Marsalys, Nicholas Payton, Robert Glasper, Diana Ross, či Kenny Garrett.