Christian McBride Trio

USA

Christian McBride - kontrabas, basa
Ulysses Owens, Jr. - bicie
Peter Martin - piáno

Christian McBride je fenomenálny kontrabasista a basgitarista, patriaci k úzkej svetovej špičke. Hoci pre širokú verejnosť je známy predovšetkým z trojročnej spolupráce so Stingom, od začiatku deväťdesiatych rokov sa postupne objavil po boku umelcov ako Freddie Hubbard, Joe Henderson, McCoy Tyner, Herbie Hancock, Pat Metheny, Diana Krall, Roy Haynes, Chick Corea, Wynton Marsalis, Joshua Redman, Bruce Hornsby, či Sonny Rollins. Spolupracoval aj s hiphopovými legendami The Roots, a s krstným otcom funku Jamesom Brownom. 

Pred rokom sa McBride pridal k štyrom hudobníkom, aby spolu založili jazzfusionový Five Peace Band. Ostatné mená z kapely znejú takto: John McLaughlin, Chick Corea, Kenny Garrett, Vinnie Colaiuta.

Vlastné projekty Christiana McBridea balansujú na hranici akustického jazzu, fusionu, a funku. Svojich osem albumov nahral v rôznych zostavách, no jeho obľúbenou jazzovou formáciou je klasické trio.

Spoluhráčmi Christiana McBride na Bratislavských jazzových dňoch budú bubeník Ulysses Owens Jr. a pianista Peter Martin. Martin je známy nielen z viacerých McBrideových projektov aj z minulosti, ale aj ako dvorný pianista Dianne Reevesovej. Na svojej súpiske ho mali aj Wynton a Ellis Marsalisovci, Nicholas Payton, Joshua Redman, Terence Blanchard, Betty Carter a Roy Hargrove. Ulysses Owens Jr. je mladý a talentovaný sessionový bubeník, minulý rok bol na turné s Kurtom Ellingom a s Berniem Maupinom.