Bob Mintzer Quintet

USA

(USA) Bob Mintzer - sax
(SK) Lukáš Oravec - trúbka, flh 
(HU) Kálmán Oláh - piano 
(CZ) Tomáš Baroš - basa
(SK) Marián Ševčík - bicie

Bob Mintzer je americký jazzový saxofonista, skladateľ, aranžér a big band leader. Minzter je stálym členom Yellowjackets, so skupinou vydal osemnásť albumov a bol osemkrát nominovaný na Grammy. Cenu Grammy napokon dostal aj so svojim Big Bandom. 

Bob Minzter štyri mesiace v roku koncertuje s Yellowjackets, v ostatných sa venuje koncertovaniu so svojim Quartetom, komponovaniu pre bigbandy a orchestre, vyučovaniu jazzu na univerzite, písaniu kníh o hudbe, a hosťovaniu po boku jazzových aj popových hviezd.

Mintzer hral a nahrával s poprednými umelcami ako Tito Puente, Buddy Rich, Steve Winwood, James Taylor, Aretha Franklin, Jaco Pastorious, The New York Philharmonic, Art Blakey, Bobby McFerrin , Nancy Wilson, Kurt Elling, Jaco Pastorius, Mike Manieri, Randy Brecker, Eddie Palmieri, Queen.

Na Bratislavských Jazzových Dňoch Slovenská sporiteľňa hral Bob Mintzer v roku 1991 spolu s Rudy Linka Bandom. Na tento ročník príde so svojim Quintetom, ktorého členmi sú známy stredoeurópsky hudobníci Lukáš Oravec, Kálmán Oláh, Tomáš Baroš a Marián Ševčík. Slávny maďarský pianista Oláh hral na našom festivale v roku 1995.