AsGuests Quartet feat Anka Koziel

SK

Anka Koziel - spev
Miro Herák - vibrafon/MalletKat
Michal Vaňouček - piano/keyboards
Claus Kaarsgaard - basa
Peter Solárik - bicie

Kmeňovou formáciou vibrafonistu Heráka a pianistu Vaňoučeka je duo AsGuests, pre náš festival špeciálne rozšírené na kvartet, navyše doplnený o speváčku Anku Koziel.

Miro Herák a Michal Vaňouček dlhodobo pôsobia v Holandsku. Vybrali sa tam na štúdiá, ale počas nich sa vďaka talentu a tvrdej práci stali integrálnou súčasťou európskeho jazzu. Nahrali dva albumy, vydané v Holandsku a USA. Koncertovali na významných džezových festivaloch po celej Európe (napríklad North Sea Jazz) a v zámorí.

Najnovším projektom AsGuests je štvorčlenná zostava so špeciálnym hosťom, vynikajúcou speváčkou poľského pôvodu žijúcou v Holandsku. Anka Koziel hrá s Vaňoučkom a Herákom aj v nadžánrovom projekte The Hague Ethospheric Orchestra.

Ďalšími hráčmi mometálnej zostavy As Guests sú Claus Kaarsgaard na elektrickej basgitare a Peter Solárik na bicích nástrojoch. 

AsGuests majú originálne kompozície postavené na nezvyčajných metrických podkladoch, harmonické schémy plné prekvapení, silné spevavé melódie, vynikajúca interakcia, sloboda v improvizáciách a v prejave každéhohráča. 

Hudba AsGuests je prikorenená slovenským aj balkánskym folklórom, funkom, rockom a všetkým medzi tým, vážnu hudbu nevynímajúc. Ich koncerty sú plné prekvapivých aranžmánov a nabité vynikajúcimi inštrumentálnymi a vokálnymi výkonmi.