Arnaud Méthivier - akordeón
Otto Lechner - akordeón

Arnotto

FR

Arnaud Méthivier známy hudobný priekopník a novátor hry na akordeóne. Celé roky spolupracuje so známymi spevákmi ako Suzanne Vega, Stpéphan Eicher, Francis Cabrel, Georges Moustaki, Kent a mnohými ďalšími. Zložil hudbu k dvom filmom. Akordeónu vsadil novú, modernú tvár, s jeho zvukom narába priam prevratným spôsobom. 

Vytvoril si vlastný hudobný svet s jedinečným využitím akordeónu i atypického hlasu. V jeho hre sú citeľné vplyvy rocku a hard rocku, klasického šansónu, disca, techna, reggae, jazzu i elektroniky.

Otta Lechnera vyhľadávajú veľké jazzové osobnosti ako Joe Zawinul, hlavne pre štýlovú rozpriestranenosť jeho hry, ale aj mimoriadne spevácke kvality. Je slepý, takže hudbu chápe a skúma jedinečným spôsobom. Ich koncertné duetá sú osobitými prechádzkami rôznymi štýlmi, od súčasnej hudby cez klasiku až po jazz.

Prvý spoločný album vydali v roku 2003. Duo Arnotto prináša vzrušujúci improvizovaný rozhovor na skutočne zaujímavé témy. Vďaka výletom do sveta mnohých rôznorodých žánrov ich pozývajú na najprestížnejšie festivaly sveta. Búrajú predsudky voči akordeónu a posúvajú ho medzi tie nástroje, ktoré dokážu vyjadriť najhlbšie emócie. Arnaud Méthivier sa o ich hudbe vyjadril: -Ak nemáte radi akordeón, duo Lechner a Méthivier sa vám nepochybne zapáči.