Andrea Bučková & Mária Kmeťková

SK

Mária Kmeťková - harfa
Andrea Bučková - spev

Mária Kmeťková je absolventkou VŠMU v Bratislave. V roku 2006 vyhrala súťaž slovenských konzervatórií v hre na harfe. Venuje sa najmä klasickej hudbe, svoj repertoár obohacuje aj s filmovými a muzikálovými štandardmi. Andrea Bučková je talentovaná speváčka a skladateľka, ktorú by ste si nemali nechať ujsť, jej prejav je jedinečným zážitkom.

Mária Kmeťková je absolventkou VŠMU v Bratislave. V roku 2006 vyhrala súťaž slovenských konzervatórií v hre na harfe. Venuje sa najmä klasickej hudbe, svoj repertoár obohacuje aj s filmovými a muzikálovými štandardmi. Je členkou súboru modernej vážnej hudby Veni, a bola súčasťou aj kapely soulovej speváčky Mishy. Aktuálne pracuje aj na hudobno - tanečnom projekte s choreografkou Ivanou Kučerovou. Koncertovať s Andreou Bučkovou začali v auguste tohto roku.

Andrea Bučková je talentovaná speváčka a skladateľka, ktorú by ste si nemali nechať ujsť, jej prejav je jedinečným zážitkom. Pred rokom na Bratislavských jazzových dňoch vystúpila so Swing Society Orchestra. Je známa aj z účinkovania v projekte Home Made Mutant a s Andrejom Šebanom. V dôležitej úlohe sa objavila na ostatnom albume Adrieny Bartošovej ?Trojlístok?. V poslednom období koncertuje najmä s kreatívnym violončelistom Romanom Harvanom (Orchester SND, Bezmocná hŕstka) a po novom aj s Máriou Kmeťovou.