GER

Gregorz Karnas je poľský jazzový spevák, ktrorý v rokoch 2006 a 2007 dostal ocenenie Grand Prix of Jazz na súťažiach v Belgicku a Francúzsku. Študoval na prestížnom Jazz Institute v Katowiciach.

Daniel Čačija je chorvátsky jazzový spevák, ktorý vyrastal v Nemecku, a vyštudoval na jazzovej akadémií v Grazi. Spolupracoval s hviezdami ako Kurt Elling a Sheila Jordan.

Ak ani po poslednom koncerte nemáte ešte chuť ísť rovno do postele, zamierte z Incheby na Štúrovu do Luxor pasáže! Nu Spirit Club v piatok aj sobotu ponúka návštevníkom BJD 2014 prvotriednu afterparty až do skorých ranných hodín. Po predložení lístka na BJD 2014 si môžete vychutnať program v oboch sálach klubu (nefajčiarsky a fajčiarsky) úplne zadarmo.

Trúbkár a aranžér Till Brönner je najväčšou hviezdou európskeho jazzu poslednej dekády. Prestížnu cenu Echo vyhral päťkrát, bol nominovaný aj na Grammy. Predal viac albumov ako hociktorý iný nemecký jazzový umelec, výrazne sa presadil aj v New Yorku, koncertoval a nahrával s jazzovými aj popovými hviezdami.

Hosťujúcou krajinou Jazz Plays Europe v roku 2011 je Holandsko. Sedem hudobníkov z európskych krajín v Amsterdame nacvičil vlastný repertoár, s ktorým odohrajú 7 koncertov v 7 európskych štátoch. Prvý koncert bude na Slovensku, na Bratislavských jazzových dňoch.

Skupina [re:jazz] debutovala v roku 2002 albumom, ktorý priniesol prekvapivé, a veľmi svojské jazzové reinterpretácie hitov elektronickej scény. Na nečakaný úspech v roku 2004 nadviazali albumom "Point of View". Dnes už jedna z medzinárodne najúspešnejších nemeckých jazzových skupín získala pozornosť a uznanie akustickými verziami pesničiek umelcov ako Air, Roni Size, Rockers Hifi, Kruder&Dorfmeister, či Jazzanova.

Friend'n Fellow sú majstrami vášnivého hudobného dialógu, predstavujú najlepšie európske duo speváčky a gitaristu. Constanze Friend a Thomas Fellow spoločne odohrali vyše tisíc koncertov, napríklad aj ako predkapela Ray Charlesa, Al Jarreaua či Luthera Allisona.

Založili v r.1998 speváčka Tokunbo Akinro a multiinštrumentalista Morten Klein. Momentálne ich kritici porovnávajú s držiteľkou Grammy, Norah Jones.