A

Kernfusion je fusion jazzové kvarteto z rakúskeho Korutánska. Naživo hrá vlastné aranžmány kompozícií velikánov, ako napríklad Herbieho Hancocka a Joe Zawinula. Štvorica zároveň buduje vlastný autorský repertoár.

Lia Pale je rakúska pianistka, flautistka a speváčka. Lia je najvýraznejším mladým talentom jazzovej scény našich západných susedov, jej debutový album “Gone too far” je adorovaný kritikmi aj poslucháčmi. 

Projekt  je spojením literatúry pre  klasickú gitaru a improvizovanou world music inšpirovanou hudbou všetkých kútov sveta, ako napríklad indickou, africkou alebo orientálnou.

Simone Kopmajer je mladá a talentovaná, ale zároveň skúsená rakúska jazzová speváčka. Od svojich dvanástich spievala v kapele svojho otca. Napriek tomu že neskôr študovala aj klavír a saxofón, spev ostal jej najväčšou láskou.

Fabian Supancic Organ Trio sú traja mladí hudobníci, ktorí sa stretli a našli v roku 2010 na jazzovej akadémii v rakúskom Grazi. Gitarista Ľuboš Brtáň pochádza zo Slovenska. Organista Fabian Supancic a bubeník Roland Hanslmeier sú z Rakúska.

Matúš Jakabčic je gitarista, skladateľ, aranžér a producent. Absolvent Berklee College of Music v Bostone počas štúdií v USA získal cenu Charlesa Mingusa. Jeho Big Band sa skladá z popredných jazzmanov z Čiech, Slovenska a na na našom festivale špeciálne aj z Maďarska.

Billy Bontas a Manfred Paul Weinberger sa prvýkrát stretli v roku 1997 v Rocky Mountains v západnej Kanade, ešte ako štipendisti študujúci umenie a hudbu. O desať rokov neskôr sa ich cesty opäť skrížili. 

Hudba je ako mozaika - súhrou rôzne zafarbených zvukových telies vzniká celok. Mozaika Ángely Tröndle pozostáva z veľmi rôznorodých, a individuálnych farieb. Siegmar Brecher na saxofóne a klarinetoch, Valentin Czihak na basu, Philipp Kopmajer na bicích, Michael Lagger na klavír, spieva svojská, a veľmi talentovaná Ángela Tröndle.

Bella Wagner je na ceste k dobytiu európskej hudobnej scény. Každý, kto mal to šťastie vidieť ju naživo vie, prečo to tak je. Jej úžasný hlas udržiava publikum v permanentom, až infekčnom opojení. Je plná energie, a to nielen na javisku.

Bella Wagner je inšpirovaná hudbou a spevom legiend ako Eartha Kitt, Nina Simone a Betty Davis, a vášnivo miluje jazz, funk a soul.

Rakúska skupina Stefan Wagner Group príde na Bratislavské jazzové dni predstaviť svoj nový album "The Long Walk". Stefan Wagner je vo Viedni už gitarovou legendou - v rôznych kluboch a na festivaloch vystupuje už od začiatku 90tych rokov.