Gianfranco Continenza Band

ITA

Gianfranco Continenza je taliansky skladateľ a gitarista. Pochádza z Torina, kde vďaka svojmu otcovi začal hrať na gitaru už ako osemročný. Otec Nino Continenza je taktiež renomovaný jazzový gitarista. Gianfranco vyštudoval Guitar Institute of Technology v Hollywoode so 100percentým výsledkom, má teda americký červený diplom z hry na gitaru, a z jazzu.

 V roku1998 v pescare založil Contemporary Music Academy, na ktorej vyučuje najtalentovanejších študentov z celého Talianska. V štúdiách, a na pódiách sa aktívne stretol s hudobníkmi ako Bill Evans, Joe Diorio, Mark Egan, Don Mock, Jeff Richman, Scott Kinsey, Jamie Findlay, atď.

Svoj posledný sólový album vydal v marci 2008. Album "The past inside the present" obsahuje jeho vlastné kompozície, pohybujúce sa v oblasti klasického jazzu a fusion. Na nahrávaní sa spolupodieľali saxofonista Bill Evans, a klávesák Scott Kinsey. Okrem špeciálnych hostí album nahrával so svojou talianskou skupinou, s ktorou vystúpi aj na BJD.

V tomto roku prispel s basákom Markom Eganom spolunahratou pesničkou na tribute album Mavavishnu Orchestra "Mahavishnu Re-defined". Gianfranco Continenza - guitar, Angelo Trabucco - keyboards, Maurizio Rolli - bass, Dante Melena - drums.