Mike Stern & Bill Evans Band

USA

Mike Stern - gitara

Bill Evans - saxofón / piano

Tom Kennedy - basa

Nicolas Viccaro - bicie

Mike Stern je jedným z najlepších a najznámejších amerických gitaristov. Začínal v Blood, Sweat and Tears a u Billyho Cobhama. Od roku 1981 niekoľko rokov hral po boku Milesa Davisa. Táto spolupráca bola prerušené iba nachvíľu, kôli Sternovmu turné s geniálnym basgitaristom Jacom Pastoriousom.

Pod Davisovým vplyvom vznikol aj Sternov debutový album Neesh, ktorý odštaroval jeho kariéru ako sólistu a kapelníka. Odvtedy je jazzovou superhviezdou, na konte má trinásť albumov, množstvo nominácií Grammy a úctihodný zoznam svetoznámych spoluhráčov. V 90 - tich rokoch pokračoval v hosťovaní. Hrával s Davidom Sanbornom, a bol aj pri znovuzrodení formácie The Brecker Brothers. 

Výpočet jeho hviezdnych spoluprác pri týchto menách len začína, v dlhom zozname Sternových hudobných parťákov sú aj mená ako Marcus Miller, Mino Cinelu, Richard Bona, Anthony Jackson, Victor Wooten, Roy Hargrove a mnoho ďalších.

Na jazzákoch bude Mike Stern koncertovať s kapelou saxofonistu Billa Evansa. Tento talentovaný Američan začínal po boku Milesa Davisa, bol členom Mahavishnu Orchestra a Elements. Počas svojej dlhoročnej sólovej kariéry saxofonista Bill Evans implementoval do jazzu mnoho hudobných žánrov - hiphop, fusion, bluegrass, latino. Evansova všestrannosť a otvorenosť k mimojazzovým žánrom sú obdivuhodné.

Bill Evans hral na Bratislavských Jazzových Dňoch Slovenská sporiteľňa naposledy v roku 2007 so svojou skupinou Soulgrass. Zaujímavou zhodou okolností v tom istom roku hral na našom festivale aj Mike Stern, ktorý sa na jazzáky vrátil v roku 2014. Po ďalších siedmych rokoch je tu opäť, tentokrát so špeciálnym projektom aj s Evansom.

Na Bratislavských jazzových dňoch bude Mike Sterna a Billa Evansa sprevádzať Tom Kennedy na basgitare a Nicolas Viccaro na bicích. 

Kúpte si vstupenky na sedenie na nedeľu od 19€ do 49€

Kúpte si permanentky na všetky tri dni za 99€