Jazzáky s Ľudovými Mladistvami a 3 Cohens Sextet už v sobotu

Po sezóne letných festivalov sa o slovo hlásia kvalitné koncerty a indoorové festivaly. Jednoznačným ťahákom jesene, bez ktorého si mnohí hudobní fajnšmekri nevedia predstaviť jeseň sú Bratislavské jazzové dni Slovenská sporiteľňa. Festival začne tento rok už túto sobotu, 8. septembra v Ateliéri Babylon.  

 

Ľudové Mladistvá a 3 Cohens Sextet – práve koncerty týchto dvoch kapiel vám môžu spríjemniť už sobotný večer. Ľudové Mladistvá sú nielen fanúšikom jazzákov dobre známe. Projekt, ktorý vznikol v roku 2016 originálne spája prvky folklóru, jazzu, vážnej aj modernej hudby. Ich koncerty upútajú  nielen hudobne, ale aj vizuálne, keď na pódiu vystúpia piati hudobníci a štyri vokalistky. 

 

3 Cohens Sextet – exkluzívny hudobný hosť patrí medzi top jazzové kapely Izraela. Súrodeneckú trojicu - Anat (tenorsaxofón, klarinet), Yuval (soprán-saxofón) a Avishai (trúbka) v Bratislave doplnia traja ďalší hudobníci a odznejú nielen skladby z ich štyroch albumov, ale aj hudobné štandardy a jazzové improvizácie. 

 

Ľudové Mladistvá - https://youtu.be/ywdAEZdZXvg 

3 Cohens - https://youtu.be/p3vNDWfxHXE 

 

Vstupenky na tento koncert, ale aj celý festival sú k dispozícii v sieti Ticketportal. Limitovaný počet denných vstupeniek je v predaji za cenu 19 €. Bližšie informácie o festivale nájdete na www.bjd.sk

 

 

 

 

Program 44. ročníka Bratislavských jazzových dní:

8. september – 3 Cohens Sextet (Izrael), Ľudové Mladistvá (SK)

19. október – Kenedy Administration (USA), Jamison Ross (USA)
20. október – Yellowjackets feat Luciana Souza (USA), Stefano Bollani (ITA)
21. október – The Manhattan Transfesr (USA), Peter Lipa band (SK)