The Illusions Trio feat. Tatiana Hicová

SK

Tatiana Hicová - spev
Andrej Karlik - gitara
Michal Fedor - bicie
Jozef Cingeľ - bass

The Illusions Trio hrá vlastné kompozície na pomedzí moderného jazzu, rocku a funk fusion. Pred troma rokmi skupina získala cenu Objav festivalu na súťaži Nové tváre slovenského jazzu. Na minuloročných Bratislavských jazzových dňoch sa vďaka vašim hlasom stala víťazom Pódia mladých talentov dobrej hudby Nadácie SPP.

Pred troma rokmi skupina získala cenu Objav festivalu na súťaži Nové tváre slovenského jazzu. Na minuloročných Bratislavských jazzových dňoch sa vďaka vašim hlasom stala víťazom Pódia mladých talentov dobrej hudby Nadácie SPP. Preto tento rok The Illusions Trio uvidíte na hlavnom pódiu, kde predstavia svoj debutový album "Asperatus". Špeciálnym hosťom koncertu bude mladá speváčka Tatiana Hicová. The Illusions Trio má napriek nízkemu priemernému veku na konte aj niekoľko úspešných koncertov v zahraničí - na zozname sú 11th European jazz fest v Aténach, Liburnia jazz fest v chorvátskom meste Opatija, český Znojmo jazzfest a poľský Morochow festival. Gitarista Andrej Karlik získal druhú cenu v súťaži Gitariáda, bubeník Michal Fedor dostal cenu za inštrumentálny výkon v súťaži Nové tváre slovenského jazzu.

Obaja majú za sebou spoluprácu s hviezdnymi menami ako Martin Valihora, Oskar Rózsa, Eugen Vizvári, Michal Bugala. Basgitarista Jozef Cingeľ je známy najmä z projektu David Kollar Band. Tatiana Hicová je známa z účinovania v skupinách Prešovský Dixieland a Pink Floyd Revival.

Jej hlavnou inšpiráciou sú Diana Krall a Norah Jones. Spolupracuje s Oskarom Rózsom, je dcérou známeho hudobníka Daniela Hica.