Shalosh

IL

Gadi Stern - klavír

David Michaeli - akustická basa

Matan Assayag - bicie

Shalosh je inštrumentálne klavírne trio, ktoré patrí k súčasnej generácii nových jazzových skupín, ktoré sa hýbu na žánrových hraniciach. Hudba tria je surová, akustická a progresívna, prekračuje štylistické hranice a definíciu. Počas štyroch rokov svojej činnosti izraelská skupina Shalosh zahrala neuveriteľných 250 medzinárodných koncertov..

Napriek svojmu klasickému formátu jazzového tria (klavír, basa a bicie) a hlbokým koreňom členov v jazzovej a improvizovanej hudbe, Shalosh sleduje svoju vlastnú cestu, vytvára jedinečnú a fascinujúcu syntézu z rôznych žánrov ako rock, klasika, elektronika, africká a stredoveká hudba. Debutový album "The Bell Garden" skupina vydala v roku 2014. Vďaka nemu, a fantastickým koncertom sa takmer ihneď zaradila medzi mladé hviezdy medzinárodnej scény od Brazílie cez Japonsko až po USA.

Druhý album "Rules of Oppression" vyšiel pred rokom, európsky aj japonskí kritici ho označili za jeden z najlepších jazzových albumov roka. Keďže napriek kvalite albumov sa ozajstná sila skupiny prejavuje na pódiách, plánovaný tretí album Shalosh bude koncertný. Skupina nemá kapelníka - ide o projekt, ktorý funguje na základe vzťahov a synergie všetkých členov tria.