Ondřej Štveráček & Gene Jackson

Ondrej Štveráček - tenor sax

Gene Jackson - bicie

Klaudius Kováč - klavír

Tomáš Baroš - kontrabas

Saxofonista Ondřej Štveráček patrí k najvýraznejším umelcom nastupujúcej jazzovej generácie v Česku, je kmeňovým hráčom orchestra Gustava Broma. Na našom festivale sa predstaví ako líder vlastnej kapely s výnimočnými tuzemskými hráčmi, a popredným americkým bubeníkom Gene Jacksonom

Štýl hry na saxofón Ondřeja Štveráčeka je inšpirovaný jazzovú tradíciou. Porovnávaniu s Johnom Coltraneom sa nemôže vyhnúť. Coltranov koncept presakuje Štveráčkovým frázováním, aj jeho tónový výber sa inšpiruje u toho istého zdroja. Ondřej Štveráček má s jazzovou legendou spoločné aj dokonale zvládnuté jazzové remeslo, neprekvapí ho akékoľvek tempo, vysporiada sa s ľubovoľne komplikovanou harmóniou.

Štveráček pravidelne spolupracuje s výraznými hráčmi nášho regiónu, napríklad s Radovanom Tariškom, Ryanom Carniauxem, Jerrym Bergonzim, a Georgeom Mrazom.

Svoje aktuálne sólové albumy "Calm" a "Scetches" vydal v roku 2016, na obidvoch hosťuje renomovaný americký bubeník Gene Jackson, ktorý sa k Štveráčkovej kapele pridá aj na Bratislavských Jazzových Dňoch Slovenská sporiteľňa.  

Gene Jackson je vychyteným sessionovým a koncertným bubeníkom už 15 rokov. Objavil sa po boku umelcov ako Dianne Reeves, Christian McBride, Hugh Masekela, Cyrus Chestnut, Greg Osby, Terence Blanchard, Andrew Hill, George Coleman, Steve Turre, Don Patterson, Elvis Costello, Art Farmer, Gonzalo Rubalcaba, Donald Brown, Joe Lovano, Billy Childs, a Joe Locke.