SE

Jonaha Nilssona preslávil projekt Dirty Loops, ktorý sa stal obrovským hitom. Na tohtoročných jazzákoch zahrá švédsky spevák a klávesák so sólovým repertoárom, napríklad s minuloročným hitom “Coffee Break”, v ktorom hosťoval Richard Bona.

Ak ani po poslednom koncerte nemáte ešte chuť ísť rovno do postele, zamierte z Incheby na Štúrovu do Luxor pasáže! Nu Spirit Club v piatok aj sobotu ponúka návštevníkom BJD 2014 prvotriednu afterparty až do skorých ranných hodín. Po predložení lístka na BJD 2014 si môžete vychutnať program v oboch sálach klubu (nefajčiarsky a fajčiarsky) úplne zadarmo.

Ulf Wakenius je fantastický švédsky gitarista, vo svete známy od roku 1997, kedy sa stal členom kvarteta Oscara Petersona.

Nils "Mr. Red Horn" Landgren po skončení štúdií (klasický trombon) totálne zmenil svoj život. Spočiatku hrával v rôznych švédskych popových skupinách, v 80-tych rokoch účinkuje ako hráč na trombón, ako spevák, herec a dokonca aj tanečník, až v r. 1992 po prvýkrat koncertuje a nahráva so svojím Unitom. 

Esbjörn Svensson trio pôsobí na európskej scéne od roku 1993, dosiahlo na domácej scéne mimoriadne úspechy, aké väčšinou zožínajú rockové a popové skupiny. Líder skupiny E. Svensson je držiteľom ocenenia Najlepší švédsky hudobník a Najlepší švédsky hudobný skladateľ za r.1998. 

Napriek svojmu mladému veku (29) je Švédka Victoria Tolstoy uznávanou a rešpektovanou európskou jazzovou speváčkou. Vďaka svojmu mimoriadnemu talentu, neskrotnému temperamentu a jedinečnej farbe hlasu prerazila už v devätnástich svojim debutovým albumom Smile, Love And Spice (1994).