Pódium mladých talentov Nadácia SPP 2022 už 20. októbra, vstup je voľný

Pódium mladých talentov Nadácia SPP 2022 sa bude konať 20. októbra v priestoroch Castle Art House na Zámockej ulici v Bratislave. Začiatok koncertu je o 19.00, v rámci súťaže sa predstaví 5 hudobných zoskupení. Vstup je voľný.

Hlasovanie bude prebiehať od stredy 12. októbra prostredníctvom portálu SME. Na mieste konania bude hlasovať odborná porota pozostávajúca z vítazov predchádzajúcich ročníkov súťaže. Víťaz bude otvárať na hlavnom pódiu Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa 2023.

1. Hipzz

Hudobná skupina Hipzz sa orientuje na rôzne žánre v spojenie s jazzom, najmä hip hop, rnb, neo-soul. Hráči zoskupenia študujú na prestížnych školách v Grazi, na Janáčkovej univerzite či Berklee College a takisto hrávajú s poprednými slovenskými a českými interpretmi.

Ernest Vizváry - klávesové nástroje / Mário Belák - alt saxofon / Dávid Olan - basgitara / Mattia Muller - bicie nastroje


2. BFK

BFK alebo Bulík/Frešo/Kačic je novovzniknuté power trio hrajúce vlastné inštrumentálky na pomedzí jazzu, fusion a alternatívneho rocku. Trio má zatiaľ na konte jeden koncert a nahraté 7 skladbové EP, ktoré v najbližších týždňoch chystá vydať.

Peter Bulík - gitara / Fedor Frešo ml. - basgitara / Jakob Kačic - bicie

3. Sona Kmet & Band

Mladá slovenská speváčka Soňa Kmeťová (Sona Kmet) vydala v lete 2022 debutové EP s názvom Don´t Let Me Go Home. Na albume predstavuje 8 autorských skladieb, na ktorých spolupracovala s rytmickou sekciou Richtarčík-Simonides z kapely Darkness Positive. Hudobným prístupom a vplyvmi svetovej hudobnej produkcie je Sonina tvorba výnimočná v rámci slovenskej hudobnej scény, nielen angličtinou, ale hlavne vrstvením vokálnych partov.

Sona Kmet - spev / Tomáš Gulán - gitara, klávesy / Radoslav Rugala - bicie / Roman Zábojník - basgitara / Adrián Mikušák - saxofón

4. Džez a Hrúza

Hudobné teleso hrajúce autorské skladby dvoch bratov. Pri tvorbe vychádzajú z ich životných skúseností inšpirovaných popkultúrou a vlastnou fantáziou. Žánrovo sa pohybujú niekde medzi džezom a hrúzou.

Milan Kopecký - slová / Ondrej Kopecký - gitara / Andrej Škrinár - basgitara / Stanislav Zríni - bicie

5. God & Eve

Zaujímavý slovenský počin s názvom God & Eve, za ktorým stojí študent hudobnej kompozície Richard Grimm a speváčka a klaviristka Eva Sajanová. Vo svojich skladbách plynule prechádzajú prechádzajú od zložitých art-rockových kompozícií k pop&rockovéjším štruktúram a často k tomu pridávajú svojský humor.

Eva Sajanová - spev a klavír / Richard Grimm / Marek Buranovský - gitara / Tomáš Hríbik - bicie / Tomáš Bateško - basgitara