2.ročník Bratislavských Jazzových Dní v Žiline bude 25.októbra 2014

Po úspešnom minuloročnom premiérovom ročníku Bratislavských Jazzových Dní v Žiline, ktorý výrazne zaujal jazzových fanúšikov zo Žiliny a širokého okolia, sa tento festival opäť vracia na pôdu Mestského divadla v Žiline. Hlavný organizátor agentúra Art Team v spolupráci s Mestským divadlom v Žiline pripravili na sobotu 25. októbra 2014 od 19.hodiny program, ktorý ponúkne výber z kvalitnej domácej, ale aj zahraničnej jazzovej scény.

Na úvod festivalu sa predstaví projekt Michal Bugala Trio, ktorý tvoria tri zvučné mená gitarista Michal Bugala, bubeník Martin Valihora a basgitarista Juraj Griglák. V roku 2012 získal Michal Bugala ocenenie Esprit za svoj album Y ako najlepší jazzový album roka na Slovensku.
 
Ako prvý zahraničný hosť sa potom predstaví projekt produkčnej agentúry bratov Zawinulovcov Aminata & the Austronauts. Unikátne spojenie špičkových hudobníkov pôsobiacich prevažne v susednom Rakúsku a africkej divy speváčky Aminaty. V Žiline sa predstavia v zložení: Aminata Seydi – spev, Thomas Palme – gitara, Lenny Dickson – bicie, Edi Mayr – basa, Wolfo Schmidt – klávesy.
 
Headlinerom tohtoročného festivalu bude skvelý gitarista Mark Whitfield.

Mark Whitfield je americký jazzový virtuóz, rodák z Lindenhurstu v štáte New York, absolvent prestížnej Berklee College of Music. Počas svojej kariéry spolupracoval s mnohými významnými umelcami ako napr: Quincy Jones, Dizzy Gillespie, Branford Marsalis, Herbie Hancok, Ray Charles, George Benson, ale aj Sting, Mary J.Blige, John Mayer, Chaka Khan, the Dave Matthews Band a mnohí ďalší.

Na našom festivale sa predstaví v spoločnom projekte so slovenským AMC triom, ktoré zahrá vo svojom tradičnom zložení: Stanislav Cvanciger - bicie, Peter Adamkovič - klavír a Martin Marinčák - kontrabas. Tento projekt je prísľubom výnimočného stretnutia 4 jazzových osobností na jednom pódiu.
 
Nezabudnite si teda zakrúžkovať vo svojom kalendári dátum 25.október 2014 a 19. hodinu, lebo práve vtedy štartuje 2.ročník Bratislavských jazzových dní v Žiline v Mestskom divadle v Žiline a tešíme sa aj na vás.

Novinkou tohto ročníka bude afterparty, ktorá sa uskutoční po skončení koncertu v kaviarni Art Cafe.
 
Text: Martin Noga a Pavol Kubica