Victor Bailey - basgitary
Bennie Maupin - saxofón, basklarinet
Peter Horvath - klávesy
Scott Peaker - bicie

Victor Bailey Group

USA

Victor Bailey (1960) je jeden z najrešpektovanejších svetových basgitaristov. Narodil sa vo Filadelfii v muzikantskej rodine, vyrastal priamo uprostred hudby a od detstva prejavoval nevšedný talent. Ako desaťročný začal hrať na bicie, ale prešiel na basgitaru a v priebehu troch mesiacoch už bol známa lokálna basgitaristická hviezda. Študoval na Berklee School Of Music v Bostone.

Po presťahovaní do New Yorku sa zakrátko stal vyhľadávaným basgitaristom hviezd, s ktorými hral koncerty a nahrával v štúdiu. V skupine speváčky Miriam Makeby sa zoznámil s bubeníkom Omarom Hakimom, ktorý ho odporučil v skupine Weather Report. Tu v roku 1983 nahradil génia Jaca Pastoriusa, ktorý patrí medzi jeho idoly. Bol členom skupiny Steps Ahead. V roku 1997 ho jeho učiteľ, Joe Zawinul, zobral do svojej kapely Joe Zawinul Syndicate.

Victor Bailey je jeden z najžiadanejších štúdiových hudobníkov. V portfóliu má spoluprácu so Sonym Rollinsom, Michaelom Urbaniakom, Michaelom Breckerom, Billom Evansom, Carlosom Santanom, Steps Ahead, Billym Cobhamom  a desiatkami ďalších slávnych lídrov, je aj skladateľ, producent, klávesista, programátor a spevák. Vo vlastných projektoch spolupracuje s najvýznamnejšími hráčmi: Kennym Garrettom, Dennisom Chambersom, Benniem Maupinom, Jimom Beardom, Patrice Rushenovou a ďalšími. Vydal tri sólové albumy, Bottom's Up (1989), Low Blow (1999) a That's Right (2001), na ktorých hrá svetová inštrumentalistická extratrieda.

Victor Bailey nie je jazzman v ortodoxnom slova zmysle, jeho skupina hrá komunikatívnu hudbu v najlepších jazzfunkových tradíciách, show plnú nielen inštrumentalistického majstrovstva, ale aj energie vychádzajúcej z nástojčivých groovov.