Troy „Trombone Shorty“  Andrews  -  trombón, trúbka, spev
Mike Ballard -  basa
Tim  Mcfatter -  tenorsaxofón
Pete Murano -  gitara
Joey Peebles – bicie

Trombone Shorty & Orleans Avenue

USA

Rodina Troya Andrewsa alias Trombone Shortyho je v meste New Orleans hudobnou ikonou - dedko Jessie Hill bol legendárny R&B spevák, v novom tisícročí viac ako tucet jeho vnukov hrá na rôzne nástroje v popredných jazzových kapelách v New Orleans. Samotný Trombone Shorty bol nezvyčajným talentom dokonca aj v takejto rodine – v siedmych rokoch vystupoval s bratovou kapelou, v deviatich už mal vlastnú profesionálnu skupinu.

Narodil sa v roku 1986. Po odchode z rodného mesta Shorty strávil istý čas po boku Lennyho Kravitza, ako šéf jeho dychovej sekcie. Troy Andrews neskôr spolupracoval s hviezdami ako Mos Def, Nicholas Payton, Harry Connick Jr, Bob Ezrin a U2, nedávno koncertoval s Dave Matthews Band.

Ešte v roku 2005 založil projekt Orleans Avenue, rozpútajúc obrovské jazz-funk-hiphop tornádo. Prestížny hudobný magazín Offbeat ho korunoval za nekonvenčného interpreta roka, neskôr od Offbeatu získal  aj titul  najlepší súčasný jazzový umelec. Jeho skladba sa nedávno stala ústrednou znelkou série MTV “Real World".

Trombone Shorty zaujíma jedinečné miesto v meste New Orleans. Už od detstva mal obrovský hviezdny potenciál. Najprv ako novinka: malý chlapec hrá na nástroji väčšom ako on, a vedie vlastnú kapelu. Potom ako skutočné riešenie: hudobník s charizmou a nekonečním talentom.

Jeho šiesty štúdiový album "Backatown" vyšiel v roku 2010 na značke Verve Records, a ihneď sa ocitol na prvom mieste Billboard Jazz Chart. "Backatown" je takou nevídanou zmesou jazzu, rocku, funky, hiphopu a soulu, že Troy Anderson musel vymyslieť vlastný výraz, ako opísať svoju hudbu: supafunkrock!

Shorty je hráčom, aký príde maximálne raz za generáciu. Jeho ostatný album je najjasnejším dôkazom, že jeho umenie je rovnako jedinečné ako jeho surový talent. Máme sa na čo tešiť.