Tortured Soul

USA

J. Christian Urich - spev, bicie
Ethan White
key - klávesy, spev
JKriv (Jason Kriveloff) - basa, spev

Tortured Soul sa zrodil z dobrodružného presvedčenia, že moderná tanečná hudba môže byť vykonaná kompletne naživo. Tortured Soul je z  Brooklynu, tanečné parkety plní na celom svete. Trio so spievajúcim bubeníkom na čele hrá dychberúci mix jazzu, soulu, a tanečnej hudby.

Tortured Soul zažiaril na začiatku nového tisícročia: v rokoch 2001 a 2002 sa objavili tri megaúspešné hitovky “I Might Do Something Wrong,” “Fall In Love” a “How’s Your Life”. Ako živá kapela začala trojica pekelných hudobníkov fungovať až v roku 2003. Show Tortured Soul je medzitým už legendárna – ako jediná kapela na svete dokáže dokonale rozbabrať návštevníkov londýnskeho tanečného klubu Fabric, aj pätnásťtisícové obecenstvo na Montreal International Jazz Festival.

Štýl Tortured Soul predpovedá budúcnosť na plné obrátky pri ozvene minulosti. Kombinujú starú školu funku a soulu s razanciou súčasnej tanečnej hudby. Ostatný album “Did You Miss Me” z roku 2009 ponúka surový soul a infekčný groove - podľa kultového jazzového DJa  Gillesa Petersona  budúcnosť house music sa volá Tortured Soul.