The Larry Carlton Trio

USA

Larry Carlton  - gitara
Travis Carlton – basa
Gene Coye - bicie

Larry Carlton je americký smooth a fusion jazzový, a rockový gitarista a spevák. Počas svojej sólovej kariéry získal tri ocenenia Grammy Awards, vrátane za hudbu k seriálu Hill Street Blues.

Carlton sa narodil v roku 1948 v Kaliforníí. Ako šesťročný začal pravidelne hrať na gitaru. Zaujímal sa hlavne o jazz, na strednej škole jeho štýl hrania ovplyvnili Wes Montgomery, Barney Kessel, a BB King. Jeho hrdinom bol ale predovšetkým John Coltrane.

V sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch Carlton bol vychyteným sessionovým hráčom v Los Angeles – ročne stihol aj niekoľko sto nahrávok. Objavil sa na albumoch takých mien ako Steely Dan, Joni Mitchell, Billy Joel, Michael Jackson, Quincy Jones, Four Tops, Barbra Streisand, a mnohých ďalších.

Jeho sólo v pesničke "Kid Charlemagne" od Steely Dan bolo uvedené v Rolling Stone Magazine ako tretie najlepšie gitarové sólo všetkých čias. V rokoch 1971 až 1976 bol Larry Carlton členom fenomenálnej jazzrockovej skupiny The Crusaders. V roku 1977 podpísal zmluvu s Warner, a začal svoju megaúspešnú sólovú karéru.

Odvtedy vydal 25 albumov. Posledné dva nahral vo dvojici s ďalšími gitarovými velikánmi: v roku 2007 "Live In Tokio" s Robbenom Fordom, v roku 2010 "Take Your Pick", s japonskou najprv rockovou, neskôr jazzovou legendou Takom Matsumotom z kapely B'z. Pred rokom sa opäť objavil na niekoľko koncertov aj v zostave Steely Dan.

Na Bratislavské jazzové dni Larry Carlton zavíta ako člen originálneho, a nielen hudobne jedinečného tria: na basu bude hrať jeho talentovaný syn Travis Carlton, na bicie jeho rovesník Gene Coye, ktorý hrával s Carlosom Santanom a skupinou Ozomatli.