S.M.V.

USA

SMV je superskupina troch najlepších basgitaristov. Po pätnástich rokoch šteklenia fanúšikov správami o ich možnom spoločnom projekte sa pred rokom tieto sny čakajúcich zrazu stali skutočnosťou. Žiaden marketingový ťah - stalo sa to pre jazz najprirodzenejšou cestou. Keď Stanley Clarke preberal cenu za celoživotnú tvorbu od časopisu Bass Player, na slávnostnom jam session v New Yorku sa k svojmu mentorovi na pódiu pridali aj Marcus Miller, a Victor Wooten. 

Chémia medzi troma generáciami zafungovala ihneď - trojica už v januári bola v štúdiu, v auguste vydali album Thunder. Najlepšiou správou je, že album ešte začerstva predstavia v Bratislave. Obecenstvo jazzových dní zažije najaktuálnejší hviezdny jazzový projekt, troch titánov basovej gitary na jednom pódiu, s novou hudbou a s novou energiou.

Stanley Clarke: "Marcus prišiel do štúdia s grooveom, Victor začal hrať harmonické akordy, a ja som len čumel. Ak máte také množstvo vedomostí a skúseností ako my traja, priezračnosť do hudby prinášajú iba vzájomný rešpekt, a láska k hudbe."

Victor Wooten: "Touto spoluprácou sa mi splnil sen. Najlepšie na tom je, že napriek mohutným basám je projekt veľmi muzikálny."

Marcus Miller: "Vzájomne sme sa povzbudzovali k používaniu čo najviac techniky. Pre mňa bolo najzaujímavejšie počuť vedľa seba náš odlišný sound. Bolo to ako počúvať evolúciu nášho nástroja."

Stanley Clarke: "Vzhľadom nato, že všeci hráme na basovú gitaru, pre obecenstvo to bude veľký objav - spolu s nami zažijú doteraz nepočuté možnosti basy."