Paul Zauner Quartet feat. Donald Smith

Donald Smith - piáno, spev
Paul Zauner - trombón, spev
Wolfram Derschmidt - basa
Dusan Novakov - bicie
Clemens Salesny - bassklarinet, altsaxofón

Donald Smith je žijúca legenda: brat slávneho hammondistu Lonnieho Listena Smitha je taktiež uznávaným veteránom scény. Okrem spoločnej kapely s bratom Cosmic Echoes newyorčan Donald hral snáď s každým dôležitým, kto vystupoval v jazzových kluboch v Harleme a v New Yorku. Donald Smith je spevákom a pianistom so záľubou v miešaní soulu a jazzu - v Amerike ho preto prezývajú "The Soul Of Harlem". Jeho pesničky a koncerty si pochvaľoval aj sám Ray Charles.

Paul Zauner je rakúsky trombónista, ktorý sa celosvetovo preslávil so svojou prvou kapelou ITSLYF. Skupina debutovala na značke Verve, album bol kritikmi označený ako jeden z najlepších albumov minulého desaťročia. Ešte predtým v kapele Blue Brass Zauner spolupracoval s rakúskymi i americkými klubovými legendami osemdesiatych rokov, vtedy sa prvýkrát stretol aj s Donaldom Smithom. Album skupiny sa dostal do top 10 v jazzovej hitparáde v USA.

Okrem stálej spolupráce s Donaldom Smithom sa Paul Zauner momentálne sústreďuje na svoj aktuálny projekt Quartet, zameraný na súčasné podoby jazzu a nu groove. Paul Zauner Quartet s Donaldom Smithom je akási up-to-date reinkarnácia zvuku skupín Cannonballa Adderleyho, veľa spoločného má aj s bandou Lestera Bowieho.