Trúbky a krídlovky: Juraj Bartoš, Ondrej Juraši, Lukáš Koudelka, Miroslav Hloucal
Trombóny: Petr Hnětkovský, Přemek Tomšíček, Svatopluk Košvanec, Michal Motýl
Saxofón: Radovan Tariška - alt, soprán, Rostislav Fraš  - alt,soprán, Ondrej Čtveráček - tenor, Rudolf Březina - tenor, Miroslav Poprádi – baryton
Bicie: Kamil Slezák, Cyril Zelenák
Kontrabas: Tomáš Baroš
Piano: Claudio Kováč
Dirigent: Vlado Valovič

Orchester Gustava Broma

SK CZ

Orchester, ktorý založil Gustav Brom, zahájil profesionálnu kariéru v roku 1940 v hoteli Radhošť v Rožnove pod Radhošťom. Vtedy nikto nepredpokladal, že táto kapela bude hrať pod Bromovým vedením až do jeho smrti v roku 1995. Za dobu svojej existencie získala celosvetové renomé. Podľa amerických kritikov v šesťdesiatych rokoch patrila medzi desiatich najlepších bigbandov sveta.

S kapelou hosťovali svetové hviezdy: Maynard Fergusson, Dizzy Gilespie, Dianna Ross, The Supremes, Ray Conniff, Ben Cramer, Bill Ramsey, a mnoho iných.

Smrťou Gustava Broma v roku 1995 existencia tohoto telesa neskončila. Pod vedením Vladimíra Valoviča sa začala sa nová etapa: dobre rozbehnutý rýchlik pokračuje ďalej s mierne pozmeneným názvom – z Orchestra sa stal Big Band. Meno Gustava Broma nájdete na 576 albumoch, vydaných od roku 1940 do 2010. Nahrávky z povojnových rokov sú už dávno vysoko ceneným zberateľským artiklom.

V tomto roku oslavuje orchester sedemdesiate výročie od založenia. V priebehu nekonečne bohatej histórie bigbandu jeho radami prešlo množstvo talentovaných muzikantov. Aj dnes stále prichádzajú noví hráči, ktorí získavajú neoceniteľné skúsenosti, a zároveň udržujú večne mladého ducha kapely.  Do programu se takto dostáva aj moderné aranžmá, a repertoár sa neustále vyvýja. Práve to je budúcnosť orchestru Gustav Brom Big Band - bude naďalej hľadať nové talenty, nové výzvy.

Gustav Brom Big Band vedie Vlado Valovič, ktorý v roku 1974 založil legendárny jazzrockový orchester VV Systém, so sólistami ako Gustav Brom ml., Alois Bouda, Stano Herko, Dušan Húščava, Juraj Lehotský, Laco Gerhardt, či Gabo Jonáš. V polovici osemdesiatych rokov sa VV Systém preorientoval na fusion, v zostabe sa objavili umelci ako Berco Balogh, Juraj Burian, Andrej Šeban, či Juraj Griglák.