Miki Skuta (klavír, klávesy, líder)
Juraj Bartoš (trúbka)
Gerald Preinfalk (altsax, sopránsax)
Radovan Tariška (altsax)
Edi Köhldorfer (gitara)
Peter Herbert (kontrabas)
Ingrid Oberkanins (perkusie)
Alex Deutsch (bicie)

Miki Skuta Club: Identity

SK

Klavirista Miki Skuta (1960) stojí pevne vo vážnej hudbe aj v jazze. Na BJD 2002 vystúpi s medzinárodnou slovensko-rakúskou zostavou s novým programom Identity. Väcšinu hudobníkov spoznal Skuta na koncertoch v Rakúsku, Švajciarsku aj doma. Skuta napísal osem skladieb špeciálne pre toto obsadenie. Projekt má premiéru 19. októbra v renomovanom viedenskom jazzovom klube Porgy a Bess a po koncerte na BJD ho nahrajú v štúdiu.

Skuta je absolventom VŠMU, odbor klavír. Získal množstvo medzinárodných ocenení na interpretačných súťažiach. Na jazzovom koncerte verejne vystúpil až v roku 1990 v Bratislave. Vzápätí založil svoju prvú jazzovú skupinu ESH s Andrejom Šebanom a s Jurajom Griglákom (vystupovali na Slovensku a v Prahe). V roku 1991 založil skupinu The Quartet (+ Juraj Bartoš - trúbka, Juraj Griglák - kontrabas, Cyril Zelenák - bicie), ktorá účinkovala do polovice roku 1992. Začiatkom r. 1992 nahrali CD Alice in Jazzland, kde okrem štandardov nájdeme šesť Skutových kompozícií.

V tom istom roku je Skuta pozvaný do Rakúska na účinkovanie v skupine Octet Ost, kde hrali významní hudobníci, ako Tomasz Stanko, Arkady Shilkloper, Andrej Vapirov a ďalší. Zakladateľom tohto súboru bol trombonista a skladatel Christian Muthspiel. S Octet Ost vystúpil na cca. 25 koncertoch v Rakúsku, v Taliansku a vo Švajciarsku, medziiným na prestížnych európskych jazzových festivaloch. V roku 1993 nahrali vo Viedni CD Octet Ost 2.

V roku 1993 sa Skuta zoznámil s gitaristom Wolfgangom Muthspielom a s huslistom Benjaminom Schmidom. S Muthspielom vystúpil na niekolkých koncertoch v duu a nahrávali aj pre STV. Neskôr so Schmidom hrali v Muthspielovej skupine Motley Mothertonque. Členmi formácie boli osobnosti, ako Ernesto Molinari, D. K. Dyson, Peter Herbert, Tom Rainy.

Od roku 1994 pôsobili v rôznych formáciách (+ Edi Köhldorfer - gitara, Georg Breinschmidt, Hrewig Neugebauer - kontrabas, Klaus Dickbauer - saxofón a další). Vystúpili na cca. 60 koncertoch v Nemecku, Rakúsku, v Holandsku a Švajčiarsku, odohrali spoločný koncert s Didierom Lockwoodom a nahrali CD, na ktorom je opäť šesť Skutových kompozícií. Spolupráca s Benjaminom Schmidom trvá dodnes v oblasti jazzu aj klasickej hudby.

V rokoch 1996 - 1998 bol Skuta lektorom jazzovej triedy na letných kurzoch vo Viktring - Klagenfurte.