Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band feat. Harry Sokal

A CZ SK

Gitara - Matúš Jakabčic

Drevá - Rostislav Fraš, Miroslav Poprádi, Štěpán Markovič, Ondřej Štveráček, Erik Rothenstein

Trúbky a krídlovky - Ádám Gráf (H), Ondrej Juraši, Gábor Subicz (H), Martin Ďurdina

Trombóny - Přemysl Tomšíček, Bohumil Bydžovský, Jan Jirucha, Michal Motýľ

Kontrabas - Tomáš Baroš
Bicie - Marian Ševčík

Matúš Jakabčic je gitarista, skladateľ, aranžér a producent. Absolvent Berklee College of Music v Bostone počas štúdií v USA získal cenu Charlesa Mingusa. Jeho Big Band sa skladá z popredných jazzmanov z Čiech, Slovenska a na na našom festivale špeciálne aj z Maďarska.

CZ-SK Big Band už niekoľko rokov spolupracuje s hviezdnym rakúskym saxofonistom Harrym Sokalom, s ktorým zahrá aj na tohtoročných Bratislavských jazzových dňoch.

Ťažiskom programu Big Bandu sú skladby Matúša Jakabčica a aranžmány známych jazzových štandardov. Repertoár je po novom obohatený aj o skladby Erika Rothensteina, Michal Motýľa, Radovana Tarišku a Miroslava Hloucala.

Orchester hrá aj Ellingtonove a Strayhornove spracovanie Čajkovského Luskáčika. Niekoľkoročná Jakabčicova spolupráca s Harry Sokalom vyústila aj do spoločnej suity.

Harry Sokal je zakladajúcim členom Vienna Art Orchestra, ktorý počas svojej viac ako štyridsaťročnej kariéry vystupoval s menami ako Art Blakey, Wynton Marsalis, Joe Zawinul, Wolfgang Puschnig alebo Art Famer.

Matúš Jakabčic Big Band a Harry Sokal majú na konte aj niekoľko spoločných albumov, ktoré vyšli v zahraničí.