KGV Trio, Krajňák, Griglák, Valihora

SK

Ondrej Krajňák patrí medzi mimoriadne inštrumentalistické zjavy nielen svojej generácie. Juraj Griglák je jeden z najvýznamnejších kontrabasistov a basgitaristov na Slovensku. Martin Valihora patrí medzi nemnohých slovenských bubeníkov, ktorí úspešne začali kariéru v USA. 

Ondrej Krajňák patrí medzi mimoriadne inštrumentalistické zjavy nielen svojej generácie. Študoval jazzový klavír v Budapešti na Jazzovej akadémii Erkela Ferenca, spolupracoval s Aladárom Pegem. štúdium v Budapešti (HUN) u prof. Roberta Ratonyiho. Získal niekoľko medzinárodných ocenení v Poľsku, Maďarsku a ďalších krajinách Je členom be-bopovej formácie Hot House. Osobná stránka: ondrejkrajnak.webpark.sk

Juraj Griglák je jeden z najvýznamnejších kontrabasistov a basgitaristov na Slovensku. Hral v mnohých skupinách, spolupracoval s najvýznamnejšími slovenskými a mnohými zahraničnými hudobníkmi. Jeho sólové CD Bass Friends bolo vysoko hodnotené v prestížnom americkom časopise Bass Player a skladba Codfish z neho vyšla na kompilácii CD Sampler Station, ktorú vydal ďalší americký basgitaristický magazín Bassics. V súčasnosti vedie svoju formáciu Bass Friends, je členom skupín Bee Connection, Madhouse, Matúš Jakabčic Quartet, Hot House, Gabo Jonáš Quartet a Big Bandu Gustáva Broma. Okrem jazzu sa venuje vážnej hudbe.

Martin Valihora patrí medzi nemnohých slovenských bubeníkov, ktorí úspešne začali kariéru v USA. Po absolvovaní Berklee College Of Music v decembri minulého roku sa odsťahoval do New Yorku a stal sa členom skupiny fenomenálnej klaviristky Hiromi Uehary, kde hral aj legendárny basgitarista Anthony Jackson. Nahral s ňou aj tohoročný album Brain. Okrem toho pôsobí v skupine Waking Vision Trio. Pri svojich návratoch na Slovensko hrá s rôznymi formáciami.