Jozef Döme - bicie
Radovan Tariška - altsaxofón
Ľuboš Šrámek - klavír
Tomáš Baroš - kontrabas

Jozef Döme Quartet

SK

Jozef Döme (1948) je nestarnúci nestor slovenských jazzových bicích. Ako dieťa hral na klarinete, na bicie prešiel v jedenástich rokoch a v dvanástich už verejne vystupoval s oveľa staršími hudobníkmi. Do jazzového života vstúpil v 60. rokoch. Účinkoval v rozličných formáciách (s G. Jonášom, E. Viklickým, D. Húščavom). 

V roku 1983 emigroval do Nemecka a spolupracoval s Atillom Zollerom, Bennym Baileym a ďalšími. V roku 1987 študoval na Berklee College Of Music v Bostone. Po revolúcii účinkoval v kvintete Dušana Húščavu, s Petrom Cardarellim, či Ernestom Oláhom. Jeho energická, členitá hra s masívnym swingom je poučená Elvinom Jonesom, či Tonym Williamsom.

Ľuboš Šrámek patrí medzi najžiarivejšie jazzové talenty na Slovensku. Študoval na konzervatóriu v Bratislave a v rokoch 1999-2003 na vysokej škole v Grazi. Spolupracoval s poprednými európskymi hudobníkmi: Harrym Sokalom, Januszom Muniakom, Zbigniewom Namyslowskim, Jarekom Smietanom.

Radovan Tariška je napriek svojmu mladému veku jeden z najvýraznejších slovenských saxofonistov. Študoval na konzervatóriu v Žiline, od roku 1999 spolupracoval s takmer všetkými poprednými slovenskými jazzmanmi. Je členom be-bopovej skupiny Hot House, účinkuje so skupinou Idy Kelarovej. Je to empatický hráč s mimoriadnou technikou a nasadením.

Zahraničným hosťom skupiny je skúsený pražský jazzový kontrabasista Tomáš Baroš.