Hyperpotamus

ES

Hyperpotamus je pseudonym španielskeho umelca, ktorý pomocou loopovacieho pedálu a štyroch mikrofónov sám „vytvára“ celú kapelu. Výsledok je pozoruhodne muzikálny a plný.

Bicie, basové linky a mnohovrstvové vokály podáva Hyperpotamus naživo, nič nie je prednahrávané. Napriek netradičnému jednočlennému lineupu ide o melodickú hudbu vychádzajúcu priamo zo srdca. Hyperpotamus bol pôvodne bubeníkom a klavíristom, čo dodnes cítiť na jeho hudbe.

Univerzálnosť a jedinečnosť Jorgeho Ramireza-Escudera (tak sa volá Hypepotamus pre colníkov a daňový úrad) dokazujú aj špeciálne miesta, na ktorých rád koncertuje. Hral v berlínskom squate, na mrakodrape v Los Angeles, pod varhanmi v Belfaste, pod schodmi v Amsterdame, na obrovskej diskotéke v Lisabone, v najstaršom newyorskom bare, v jaskyni v Andalúzií, aj v domove dôchodcov v Bilbau.

V Bratislave ste ho mohli vidieť na festivale Wilsonic pred dvoma rokmi. Jeho najlegendárnejší koncert trval 20 hodín, uskutočnil sa na španielskej edícií festivalu Creamfields.