Gilad Atzmon (saxofóny, klarinet, líder)
Frank Harrison (klavír, melodica)
Yaron Stavi (kontrabas, stick)
Asaf Sirkis (bicie, bandir)

Gilad Atzmon & Orient House Ensemble

GB

Saxofonista a klarinetista, ale aj spisovateľ Gilad Atzmon (1963) je izraelský disident - odišiel z Izraela, pretože nesúhlasil s politikou Izraela v rámci izraelsko-arabského konfliktu. Vydal román Guide To The Perplexed. Študoval jazz na Rubin Academy of Music v Jeruzaleme a má za sebou zaujímavú hudobnícku minulosť.

Nahrával a koncertoval s rockovým rebelom Ianom Durym a jeho skupinou Blockheads, v štúdiu spolupracoval so známou speváckou Ofra Hazou, vystupoval s bluesovým veteránom Memphisom Slimom a slávnymi jazzmanmi Jackom DeJohnetteom a Michelom Petruccianim. Nahral sedem sólových albumov.

So svojou skupinou Orient House Ensemble hrá "crossover jazz", ktorý ťaží z postupov balkánskej, arabskej a židovskej hudby. Skupina pôsobí vo Velkej Británii a Európe. "Atzmon je prekvapujúci hudobník, ktorý bez problémov rúca a znovu stavia akúkoľvek starú melódiu." (John Lewis, Time Out). "Fascinujúci príval improvizácie... miestny jazzový gigant vás neochvejne ťahá do svojich výšok... Závan čerstvého vzduchu vo Veľkej Británii." (John Fordham, The Guardian).