[re:jazz]

GER

Skupina [re:jazz] debutovala v roku 2002 albumom, ktorý priniesol prekvapivé, a veľmi svojské jazzové reinterpretácie hitov elektronickej scény. Na nečakaný úspech v roku 2004 nadviazali albumom "Point of View". Dnes už jedna z medzinárodne najúspešnejších nemeckých jazzových skupín získala pozornosť a uznanie akustickými verziami pesničiek umelcov ako Air, Roni Size, Rockers Hifi, Kruder&Dorfmeister, či Jazzanova.

Na ich nahrávaní participovali renomovaní hostia, ako napríklad Viktoria Tolstoy, Nils Petter Molvaer, Till Brönner, Erik Truffaz, Joy Denelane, Ultra Naté, alebo Jhelisa Anderson. Vďaka prvým dvom albumom sa [re:jazz] stali vyhľadávanou senzáciou tak jazzových, ako aj elektronických festivalov na celom svete.

Tretí album "Expansion" v roku 2006 predstavila skupinu [re:jazz] aj v inom svetle - okrem podarených coververzií obsahuje aj vlastné kompozície, a tároveň predstavuje aktuálne zloženie kapely.

Ide o mladých a talentovaných hudobníkov okolo kapelníka a pianistu Matthiasa Vogta: speváčka Inga Luehning, bubeník Volker Schmidt, basák Andreas Manns, gitarista Jan Stuermer, perkusionista Heiko Himmighoffen, a saxofonista Oliver Leicht.

Na začiatku tohto roku [re:jazz] vydali živú nahrávku "Motion Blue Yokohama", japoskú sériu doplní na október avizovaný album "Nipponized", obsahujúci reinterpretácie japonských klubových hitov.