Radovan Tariška feat. Ryan Carniaux

Radovan Tariśka pochádza z hudobníckej rodiny. K hudbe ho priviedol jeho starý otec, ktorý bol tiež klarinetista a saxofonista. Počas štúdia na Konzervatóriu v Žiline bol členom Big Bandu The Slovak Young Swing Generation, s ktorým vystúpil aj na BJD 1997. Na domácej scéne pôsobil v rôznych projektoch s umelcami ako Juraj Bartoš, Gabo Jonáš, Miki Škuta, Matúš Jakabčic, Peter Lipa, Ľuboš Šrámek, Pavol Bodnár, atď. 

Získal cenu Ladislava Martoníka ako jazzman roka 2002. Spolupracoval a hral so špičkovými hudobníkmi z celého sveta, s menami ako James Morrison, Philippe Catherine, Oliver Kent, Harry Sokal, Jarek Smietana, Piotr Baron, Janus Muniak, Roy Hargrove, Marcus Strickland, Donald Edwards, Jeremy Pelt, Joan Faulkner, Gabor Winand, Jeff Ballard, či George Mraz.

Ryan Carniaux sa narodil v New Yorku. Svojím talentom sa zaraďuje do novej vlny mladých jazzových hudobníkov v New Yorku, kde patrí k absolútnej špičke. Na Berklee College of Music študoval u profesorov/umelcov ako Tiger Okoshi, Grek Hopkins a Barry Ries. Keďže bol veľmi aktívnym hráčom na bostonskej hudobnej scéne, účinkoval v mnohých kapelách. S bostonskou jazz-fankovou kapelou koncertoval na východnom pobreží, viedol jazzový sextet na turné v Costa Rica, a bol členom kapely Wilsona Rainobowa. V súčasnosti žije v Holandsku, svojou originálnou hrou oslovuje nadšené a vnímavé publikum po celom svete.