Mike Stern

USA

Mike Stern - gitara
Bob Franceschini - saxofón
Dennis Chambers - bicie
Anthony Jackson - elektrická basová gitara

feat. Bob Franceschini - sax, Anthony Jackson - el. bass, Dennis Chambers - bicie
Mike Stern je jeden z najlepších a najznámejších amerických gitaristov. Začínal v Blood, Sweat and Tears a u Billyho Cobhama. Od roku 1981 hral po boku Milesa Davisa. Ich spoločné hranie trvalo niekoľko rokov. Nachvíľu bolo prerušené iba kôli Sternovmu turné s geniálnym basgitaristom Jacom Pastoriousom.

Pod Davisovým vplyvom vznikol aj Sternov debutový album Neesh, ktorý odštaroval jeho kariéru ako sólistu a kapelníka. Odvtedy je jazzovou superhviezdou, na konte má trinásť albumov, množstvo nominácií Grammy a úctihodný zoznam svetoznámych spoluhráčov. V 90 - tich rokoch pokračoval v hosťovaní. Hrával s Davidom Sanbornom, a bol aj pri znovuzrodení formácie The Brecker Brothers. 

Na BJD sa predstaví ako leader výnimočného kvarteta: na saxofóne Sternov dlhoročný spoluhráč Bob Franceschini, na bicích Dennis Chambers (hrával aj s Johnom McLaughlinom, Carlosom Santanom a Michaelom Breckerom) a na elektrickú šesťstrunovú basu Anthony Jackson (partner Al DiMeolu, Paula Simona, Chick Coreu, Hiromi a speváčky Chaka Khan).