F.S.C.O. - Free Style Chamber Orchestra

HU

F.S.C.O. je pätnásťčlenný, netradičný komorný orchester, založený pred dvoma rokmi Jánosom Nagyom, jedným z najvýznamnejších súčasných maďarských jazzmanov. Slobodu neobsahuje len názov: odkazom orchestra je slobodná, originálna, a súčasná tvorba. 

Každý jeden hudobník pochádza z trochu iného rezortu, vo svojom štýle patria medzi špičku ako sólisti, alebo ako členovia iných skupín. Spoločnú reč si ale našli parádnu - hudbu, v ktorej nájdeme jazz, maďarskú ľudovú hudbu, improvizáciu, latino, filmovú hudbu, bebop, world music, impresionizmus, swing, ale aj tvrdšie žánre. A krásne to ide dokopy.

Za dva roky F.S.C.O. hrali na všetkých významných maďarských festivaloch, ako napríklad Budapest Mol Jazz Festival, Kaláka Festival, Sziget Festival, Budapest Fringe Festival, a Budapest Spring Festival. Tesne pred koncertom na BJD vydávajú svoj tretí album "Pannon Celtic Dance". Debutovali albumom "Pop Music", svoju druhotinu "21" nahrali pred rokom, spolu s hviezdnou maďarskou jazzovou skupinou European Mantra.