Ľudové Mladistvá feat Peter Lipa, Strapo, Zuzana Mikulcová, Samuel Hošek a Spectrum Quartett + DJ Jureš Líška (Fallgrapp) vo Vodnej veži

SK

Pri príležitosti 45. ročníka Bratislavských Jazzových Dní, sme sa rozhodli urobiť špeciálny koncert pre našich verných fanúšikov na nezvyčajnom mieste, ktorý sa bude konať 17.9.2019 na Vodnej Veži na Nábreží armádneho generála Ludvíka Svobodu v Bratislave.

Atmosféru pred a po hlavnom programe bude tvoriť hudobník, producent a DJ Jureš Líška zo skupiny Fallgrapp

Koncert začne o 19:00hod a vystúpi na ňom kapela Ľudové Mladistvá v plnej zostave, ktorú bude viezť kapelník Martin Štefánik. Deväť členná kapela bude obohatená o sláčikové kvarteto Spectrum Quartett, počas koncertu s ňou vystúpia hviezdy ako Peter Lipa, Strapo a mladé hviezdy ako Zuzana Mikulcová a Samuel Hošek.

V priestoroch konania sa budú počas celého podujatia permietať archívne filmy a koláž fotografií z predchádzajúcich 45tich ročníkov. Súčasťou programu bude aj prezentácia mladých výtvarníkov.

Po 22:00hod bude akcia pokračovať vo forme silent-disco a každý nás fanúšik obdrži pri vstupe malé prekvapenie!

Kliknite pre vstupenky v predpredaji za 8€!

Vypočujte si podcast o koncerte!

Ľudové Mladistvá je hudobný projekt mladého skladateľa, a klaviristu Martina Majla Štefánika. Sedemčlenná skupina spája prvky folklóru, jazzu, vážnej, aj modernej hudby.

Fúzia zdanlivo nesúrodých prvkov je v aranžmánoch Martina Majla Štefánika ojedinelá. Jeho rukopis spočíva v invenčnom, inovatívnom prístupe k spracovaniu ľudových piesní. Štefánik predtým spolupracoval aj s popovými hviezdami ako Celeste Buckingham, Majk Spirit, Ema Drobná.  

Za tri roky jeho existencie Štefánik s projektom Ľudové mladistvá už dostal niekoľko prestížnych ocenení: pred dvoma vyhral Pódium mladých talentov na našom festivale, na RHA bola skupina objavom roka, a bodovala aj v súťažiach Nové tváre slovenského jazzu a JazzFruit Praha. Štyri speváčky a malá, netradičná fusion cimbálovka spôsobujú obrovský hudobný zážitok.