Ángela Tröndle & Mosaik

A

Ángela Tröndle - spev
Siegmar Brecher - saxofón, klarinet
Valentin Czihak - basa
Wolfgang Rainer - bicie
Stefan Heckel - klavír

Hudba je ako mozaika - súhrou rôzne zafarbených zvukových telies vzniká celok. Mozaika Ángely Tröndle pozostáva z veľmi rôznorodých, a individuálnych farieb. Siegmar Brecher na saxofóne a klarinetoch, Valentin Czihak na basu, Philipp Kopmajer na bicích, Michael Lagger na klavír, spieva svojská, a veľmi talentovaná Ángela Tröndle.

"V Rakúsku máme opäť hudbu, na ktorú môžeme byť naozaj hrdí", napísal renomovaný kritik Klaus Dickbauer, a dodáva, že nechať si ujsť koncert Mosaiku by bola veľká škoda.

Ángela Tröndle je najtalentovanejšia mladá európska jazzová speváčka a klavíristka, ktorá študovala v New Yorku, u profesorov ako Jon Hendricks, Bobby McFerrin, Bruth Barth, či Dave Liebman. Po návrate domov si založila Mosaik ako skupinu, ktorá ju doprevádza, a hrá iba jej vlastné kompozície. Okrem toho je organizátorkou festivalu Jazzwrkstatt v meste Graz.

Ángela Tröndle bude jedným z klenotov jubilejného ročníka BJD - festivalu ktorý rok čo rok pozýva nielen veľké hviezdy, ale prezentuje aj najčerstvejších a najpozoruhodnejších umelcov zo svetových jazzových scén.