Christian Scott -  trúbka
Matthew  Stevens  - gitara
Jamire Williams -  bicie
Kristopher Funn  -  basa
Milton Fletcher -  piano

Christian Scott

USA

Christian Scott je americký jazzový trúbkár, skladateľ a producent. Narodil sa 1983 v New Orleans,  v rodine šéfa afroamerickej odnože hnutia Mardi Gras. Jeho strýko, saxofonista Donald Harrison Jr. bol  členom Art Blakey's Jazz Messengers. Odkaz New Orleans a skoršie éry moderného jazzu sú dôležitou súčasťou hudby Christiana Scotta, ale v podstate je to novátorský modernista. 

Časopis JazzTimes ho najprv označil za architekta nového, životaschopného fusion, potom priamo za spasiteľa nového jazzu. Jeho stratégie okrem jazzu obsahujú aj alternatívny rock, hiphop a afroamerické tradície.

Svoj piaty album “Yesterday You Said Tomorrow” nahrával Scott v štúdiu Rudyho Van Geldera, kde vznikli klasiky ako napríklad "A Love Supreme" Johna Coltranea. Samotný Rudy nešetril chválou na Christianovu adresu. Okrem talentu a prístupu  mladý trúbkár je jedinečný aj v štýle - používe tlmená tón, takzvanú "šepkaciu techniku". Album "Yesterday You Said Tomorrow", ktorý vyšiel v roku 2010 na renomovanej značke Concord Jazz odráža dedičstvo jeho hudobných hrdinov 60. rokov, ale zároveň ponúka a používa hudbu ako nástroj na riešenie dôležitých otázok súčasnej kultúry.

Na návštevníkov Bratislavských jazzových dní čaká prvotriedny up-to-date jazz od hudobníkov, ktorým jednoznačne už teraz patrí budúcnosť.