USA

Americký saxofonista Peter Cardarelli sa narodil v Bostone. Študoval na hudobnej fakulte University Of Massachusetts, aktívne hral v USA a Kanade a pôsobil aj ako hudobný pedagóg. Viac ako 10 rokov pôsobí na Slovensku. 

Jon Cleary je dokonalý honky-tonk pianista z New Orleans. Jeho doménou je funk, a klasické rhythm and blues. Za svoj aktuálny album “Go Go Juice” nedávno dostal cenu Grammy v kategórií Best Roots Music Album. “Go Go Juice” bol podľa vplyvného jazzového magazínu Offbeat najlepším albumom roku 2015.

Luba Mason je americká speváčka, skladateľka, herečka, a tanečnica. Okrem slušnej kariéry v muzikáloch na Broadway sa v USA presadila ako uznávaná speváčka s vlastnou skupinou. Luba Mason je slovenského pôvodu, narodila sa v New Yorku.

Tiempo Libre je jedným z najhorúcejších afro-karibských kapiel. Kubánska skupina z Floridy bola už trikrát nominovaná na cenu Grammy. Je oslavovaná pre svoju sofistikovanú, neodolateľnú  tropickú hudbu, zmiešanú z jazzových harmónií, latin rytmov, a súčasnej hudby.

Dvaja muzikanti, ktorí sú živými legendami nielen pre fanúšikov jazzu. Poznajú sa od 60-ich rokov, no spoločný koncert Miroslava Vitouša a Jiřího Stivína je zriedkavou, výnimočnou udalosťou. 

Nik West je fantastická speváčka, a famózna basgitaristka. Prince o nej hovoril ako o svojej najväčšej pódiovej inšpirácií po Sheila E. Hrala s Princeom, Marcusom Millerom, Johnom Mayerom. 

Spevák ROBB a jeho kapela miešajú soul, jazz, a alternatívnu hudbu. Korením koncertov sú Robbov svojsky zafarbený hlas, a unikátna štruktúra kompozícií. Na jeseň vychádza albumový debut.

Esperanza Spalding príde na Bratislavské Jazzové Dni Slovenská Sporiteľňa so svojim novým projektom Emily’s D + Evolution. Repertoár vznikol vďaka spomienkam z detsva - v predvečer svojich narodenín si Esperanza intenzívne spomenula na svoj záujem o tanec, poéziu, a divadelnosť. Nové inšpirácie sa vynorili z minulosti, no pomohli k vzniku čerstvej prezentácie jej hudby.

Superskupina Fourplay vydala trinásť albumov, bola nominovaná na cenu Grammy a niekoľkokrát za svoju kariéru viedla jazzovú hitparádu časopisu Billboard. Zvuk kvarteta definuje improvizácia a súčasný jazzový zvuk. 

Marla Glen je svetoznáma americká speváčka. Charizmatická Marla je ťažko porovnateľná s inými hudobníkmi s bluesovými koreňmi: okrem svojho geniálneho hlasu prináša funkovú energiu, výbušnosť, radosť z hudby aj ženské emócie.